Call for Papers: konference Proměny životního způsobu a jeho environmentálních souvislostí

8. 12. 2016

Ve dnech 20. – 23. dubna 2016 se na Fakultě sociálních studií MU v Brně uskuteční konference PROMĚNY ŽIVOTNÍHO ZPŮSOBU A JEHO ENVIRONMENTÁLNÍCH SOUVISLOSTÍ.

Podrobnější informace a přišhlášku na konferenci naleznete na její webové stránce.

Současné environmentální problémy bývají spojovány s pozdně moderními podobami životního způsobu. Mezioborová konference poskytne prostor pro reflexi jejich aktuálních forem, bude se věnovat dopadům konzumerismu na životní prostředí i kritickému zkoumání jeho alternativ a zaměří se na různé dimenze proměny, kterou životní způsoby procházejí.

Vítány jsou příspěvky, které téma nahlížejí z různých společenskovědních perspektiv. Na konferenci zvláště rádi přivítáme studentské prezentace založené na vlastním bádání, kterým bude věnována samostatná sekce.

Zveme vás k zasílání abstraktů o rozsahu do 300–400 slov v přiloženém formuláři do 31. ledna 2016. Abstrakty prosím zasílejte na email skalik@mail.muni.cz. Vybrané kompletní texty v rozsahu 4000–8000 slov anglicky psaného textu budeme publikovat v recenzovaném časopise Human Affairs (http://www.humanaffairs.sk/).

Účast na konferenci je bezplatná. Při zájmu o skromné ubytování se ozvěte na výše uvedený email.

Přehled všech článků