Kateřina Lišková, Ph.D.

tady si můžete přečíst o mém výzkumu sexuality a genderu za komunismu
Obor:  Sociologie, gender
Pracovna:  3.53
Telefon: 549 49 5015
Email: katerina@fss.muni.cz

Informace na stránkách univerzity

Odkaz do Informačního Systému

Odborné zaměření

je socioložka, přednáší na oborech genderová studia a sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy university, kde rovněž působí v Ústavu populačních studií. Výzkumně se zaměřuje na otázky genderu, sexuality a sociální organizace intimity, zkoumá také vzdělávání v kontextu genderu a etnicity.

Profesní zájmy

Je úspěšnou řešitelkou evropského výzkumného projektu Constructing Sexuality and Gender in Czechoslovak Sexological Discourses during Communism (1948-1989) v rámci Marie Curie International Outgoing Fellowship - European Commission FP7. Pracovala jako Visiting Scholar na Columbia University a New York University v New Yorku, jako Fulbright Scholar působila na New School for Social Research. Jako fellow působila na Imre Kertész Kolleg Jena v Německu. Přednášela na několika amerických univerzitách, publikovala v časopisech jako Sexualities či History of the Human Sciences a zahraničních monografiích vydaných nakladatelstvími Routledge, SAGE, Palgrave a Blackwell. V Česku jí vyšla kniha Hodné holky se dívají jinam. Feminismus a pornografie (SLON, 2009) a je spoluautorkou knih S genderem na trh. Rozhodování o dalším vzdělání patnáctiletých (SLON, 2010) a Etnická rozmanitost ve škole. Stejnost v různosti (Portál, 2015).


Vybrané publikace

jsou dostupné na profilu Academia.edu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.